وبلاگ شهرستان‌ها

حرف تو

تبلیغات

حرف تو
بتااسپورت
17. خرداد 1395 - 10:20   |   کد مطلب: 11774
به جوانی که بی‎نماز باشد زن ندهید، کسی که لطف خدا را نادیده می‎گیرد، یقینا لطف شما را نادیده می‎گیرد.

به گزارش باشگاه وبلاگ‌نویسان اردبیل "وبلر"، حجت‌الاسلام محسن قرائتی در چهارمین جشنواره سراسری فرهنگی و هنری نماز در استان گلستان اظهار کرد: با بیان اینکه ارزش هنر در زودفهمیدن و دیرفراموش شدن است، اظهار کرد: همه اسلام از هنر تشکیل شده است و بر این اساس نماز و قرائت دارای ریتم خاصی است.

 
 
 
وی نماز را هنر دانست و تصریح کرد: آمریکایی‎ها در تحقیقی که در راستای نماز داشتند متوجه شدند که زمان سجده بهترین شرایط برای رسیدن خون به مغز است.
 
رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه ادعیه ما نیز با هنر آمیخته شده، گفت: هنوز جایگاه نماز در جامعه ما شناخته شده نیست.
 
این مسئول با بیان اینکه نماز دارای نظم و ترتیب است گفت: 46 حق در نماز به‌دست آمده که از جمله می‎توان به حق و حقوق حیوانات، طفل، همسر، پدر و مادر، همسایه اشاره کرد.
 
قرائتی با بیان اینکه هنوز جایگاه نماز معلوم نشده است، تصریح کرد: همواره بهترین عطر، بهترین لباس، بهترین وقت و بهترین خاک برای خواندن نماز توصیه شده است.
 
وی استقلال در نماز را یکی از جنبه‎های با اهمیت خواند و ابراز داشت: در نماز توجه به قبله مورد تاکید است و در حقیقت نماز به صورت مهندسی شده طراحی شده است.
 
رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه کار دسته جمعی همواره بهتر از کار فردی است، خاطرنشان کرد: اتحاد مسلمانان در وحدت دسته جمعی به نمایش در می‎آید.
 
قرائتی ازدواج با فرد بی‎نماز را نهی کرد و افزود: به جوانی که بی‎نماز باشد زن ندهید، کسی که لطف خدا را نادیده می‎گیرد یقینا لطف شما را نادیده می‎گیرد.
 
وی با بیان اینکه نماز با قیامت و سیاست رابطه دارد، گفت: هرکس هر چه دارد باید فدای نماز کند و هنرمندان نیز باید هنر خود را در راستای ترویج فرهنگ نماز به‌کار گیرند.
 
رئیس ستاد اقامه نماز از راه‎اندازی سایت خنده حلال خبر داد و گفت: هزار خنده و حکمت حکیمانه در سخنرانی‎های مختلف داشتم که با راه‎اندازی سایت خنده می‎توان از آن بهره‎برداری کرد.
 
قرائتی با تاکید بر اینکه خنده نباید باعث غفلت انسان شود، اظهار کرد: اگر خنده‎های ما مردم را از خدا غافل کند چیزی جز گمراهی و ظلمت در پیش نخواهیم داشت.

دیدگاه شما