وبلاگ شهرستان‌ها

حرف تو

تبلیغات

بتااسپورت
حرف تو
10. دى 1394 - 19:49   |   کد مطلب: 11682
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مجموعه کلیپ صوتی «مسئله اصلی» را درباره‌ اقتصاد منتشر کرد. هشتمین قسمت این مجموعه درباره‌ لزوم مردمی کردن اقتصاد است.

به گزارش باشگاه وبلاگ‌نویسان اردبیل "وبلر"،اگر ملت مقتدر باشد، توانا باشد، نیاز خود را کم کند، مشکلات خود را برطرف کند، و امروز که مسئله‌ی اقتصاد مسئله‌ی اصلی است، بتواند اقتصاد خود را روبه‌راه کند، دشمن در مقابله‌ی با ملت ایران بی‌دفاع خواهد ماند.

حرم مطهر امام خمینی 1392/03/14

این اقتصادی که به عنوان اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود، مردم‌بنیاد است؛ یعنی بر محور دولت نیست و اقتصاد دولتی نیست، اقتصاد مردمی است؛ با اراده‌ مردم، سرمایه‌ مردم، حضور مردم تحقّق پیدا می‌کند. امّا «دولتی نیست» به این معنا نیست که دولت در قبال آن مسئولیّتی ندارد؛ چرا، دولت مسئولیت برنامه‌ریزی، زمینه‌سازی، ظرفیّت‌سازی، هدایت و کمک دارد. کار اقتصادی و فعالیت اقتصادی دستِ مردم است، مال مردم است؛ امّا دولت ـ به‌عنوان یک مسئول عمومی ـ نظارت می‌کند، هدایت می‌کند، کمک می‌کند. آن جایی که کسانی بخواهند سوء‌استفاده کنند و دست به فساد اقتصادی بزنند، جلوی آن‌ها را میگیرد؛ آنجایی که کسانی احتیاج به کمک دارند، به آن‌ها کمک می‌کند.

حرم مطهر رضوی 1393/01/01

 

دانلود

دیدگاه شما